جزایر قناری؛ ۲۴ جاذبه گردشگری بهشت رویایی قاره سبز

جزایر قناری؛ ۲۴ جاذبه گردشگری بهشت رویایی قاره سبز

جزایر قناری کجاست؟ این جزایر با نام لاتین کاناری آیلند  متشکل از هفت جزیره است که در اقیانوس اطلس جا خوش کرده‌اند. کاناری به معنی سگ است و علت نام گذاری این جزایر توسط بومی‌ها  وجود سگ‌های وحشی بزرگ در این منطقه بوده است.  در این مقاله به معرفی ۲۴ جاذبه گردشگری در جزایر قناری خواهیم پرداخت.

جزایر قناری همیشه یک مکان مورد علاقه برای بازدید و سفر بوده است. این جزایر اسپانیایی که در شمال غربی آفریقا فرونشسته‌اند به حدی زیبا هستند که نباید آن‌ها را از دست داد. صادقانه بگوییم هیچوقت فکر نمی‌کردم که جزایر قناری مورد علاقه من باشد و همیشه در فهرست تعطیلاتم آن را در پشت صفحه می‌نوشتم. منظورم این است که وقتی بچه بودم به آنجا رفتم و این جزایر را دوست داشتم اما به عنوان یک بزرگسالِ فارغ‌التحصیل شده همیشه آن را در پشت فهرست مکان‌های مورد نظر برای سفرم نوشتم. چقدر اشتباه می‌کردم!

۱. Roque Agando

جزایر قناری - Roque Agando

 

یکی از حیرت‌آورترین چشم‌اندازهای طبیعی در جزایر قناری Roque Agando است. این مکان به حدی زیبا است که نباید آن را در لا گومرا از دست بدهید. صبح زود به پیاده‌روی بروید و در مسیرِ از پیش تعیین شده قدم بردارید. نمی‌توانید به قله برسید (چون ممنوع است) اما هرچه نزدیکتر شوید با چشم‌انداز زیباتری مواجه خواهید شد. این یک مکان طبیعی خارق‌العاده است و اهمیت زیادی برای ساکنین بربر جزایر قناری دارد؛ آن‌ها دامنه گسترده‌ای از معابد و قربانگاه‌ها را در کوهستان ساخته‌اند.

۲.Hermigua

جزایر قناری - Hermigua

Hermigua یک مکان باشکوه در لا گومرا است! به دره‌های سرسبز، روستاهای کوچک و صخره‌های دوقلوی Qoques de San Perdo فکر کنید – یک مکان طبیعی باشکوه که ارزش دیدن را دارد. پس از یک روز اقامت در روستا به سمت ساحل hermigua بروید تا دریای خنک پارو بزنید. فقط مراقب باشید چون جزر و مد در اینجا به شدت قوی است – به توصیه مردم محلی گوش دهید و فقط زمانی که دریا امن است شنا کنید.

۳.بنای تاریخی طبیعی de los Roques

جزایر قناری - بنای تاریخی طبیعی de los Roques

 

این صحنه چشم‌نواز در مرکز لا گومرا در حین رانندگی به آسانی دیده می‌شود، بنابراین هیچ نیازی به پیاده‌روی طولانی یا یک روحیه المپیکی ندارید تا به آنجا برسید. به جاده TF-713 از پایتخت سن سباستین بروید. کل مسیر رانندگی حیرت‌آور است و بهترین راه برای مشاهده دره‌ها، رشته کوه‌ها و یک چشم‌انداز تقریبأ بکر است. اگر با دقت گوش کنید ممکن است منحصربفردترین زمان دنیا یعنی Silbo Gomero را نیز بشنوید. این زبان با سوت زدن ابداع شده است و ساکنین بومی برای طی کردن مسافت‌های طولانی از آن استفاده می‌کردند. واضح است که به دلیل وجود زمین‌های آن منطقه، صدای سوت‌ها تا فاصله 5 کیلومتری نیز شنیده می‌شود، پس با دقت گوش کنید. چه کسی در اینجا به تلفن احتیاج دارد؟!

۴.در اطراف لا گومرا با کشتی سفر کنید

جزایر قناری - در اطراف لا گومرا با کشتی سفر کنید

از پایتخت سن سباستین می‌توانید به برخی از تورهای دریانوری در این جزیره باشکوه و آب‌های زیبا بپیوندید. به مکان‌هایی مثل Canary Sail یا Oceano Whale Watching بروید تا عازمِ آنسوی جزیره در Valle Gran Rey شوید.

جزیره الهیرو

۵.در چارکو آزول استحمام کنید

جزایر قناری - در چارکو آزول استحمام کنید

 

در یکی از جزایر قناری (الهیرو) که شهرت کمتری دارد، استخرهای حمام حیرت‌آوری در چارکو آزول وجود دارد که مکان منحصربفردی برای بازدید هستند. این آتشفشان باشکوه و آب‌های فیروزه‌ای در دره ال گلفو بهترین مکان برای گذراندن چند ساعت و آرام‌سازی جسم و روح هستند.

۶.کلیسای کوچک کندلریا

جزایر قناری - کلیسای کوچک کندلریا

این کلیسای کوچک صمیمی در میان کوه‌های آتشفشانی الهیرو واقع شده و یک چشم‌انداز زیبا در مقابل صخره‌های آتشفشانی تاریک در پیرامونش به وجود آورده است! – یک کلیسای کوچک خاص که در یک محیط طبیعی حیرت‌انگیز واقع شده است.

۷.غروب آفتاب را در Mirador de la Peña نظاره کنید

جزایر قناری - غروب آفتاب را در Mirador de la Peña نظاره کنید

 

اینجا احتمالأ یکی از بهترین چشم‌اندازها در جزیره است. در هنگام غروب به Mirador de la Peña بروید تا تغییر روز به شب را در این جزیره باشکوه مشاهده کنید. منوی غذا در اینجا خوشمزه و با قیمت متعادل است اگرچه انتظار یک منوی غذا به سبک میشلین استار را نداشته باشید.

۸.در اطراف الهیرو پیاده‌روی کنید

جزایر قناری - در اطراف الهیرو پیاده‌روی کنید

الهیرو دارای مسیرهای پیاده‌روی خارق‌العاده‌ای است، به ویژه در صبح زود! مسیرهای نشانه‌گذاری شده در اطراف جزیره را دنبال کنید تا به مکان‌های تأثیرگذاری برسید. گولِ باد را نخورید – آفتاب به حدی داغ است که در بهترین لباس‌های ضدآفتاب نفوذ می‌کند. هیچ کس دوست ندارد بخاطر یک پیاده‌روی شبیه کشمش به نظر برسد!

جزیره گران کاناریا

۹.از شهر باشکوه ترور بازدید کنید

جزایر قناری - از شهر باشکوه ترور بازدید کنید

 

شهر زیبای ترور مکانی است که در جزیره گران کاناریا باید بازدید کنید. حتمأ به کلیسای تاریخی بروید، خیابان‌های کوچکِ سنگفرش شده را ببینید و از خانه‌های رنگارنگ کوچک دیدن کنید. باشکوه‌تر از آن چیزی است که تصور می‌کنید! (ببخشید، نمی‌توانم از خودم مقاومت نشان دهم).

۱۰.از کلیسای جامع آروکاس دیدن کنید

جزایر قناری - از کلیسای جامع آروکاس دیدن کنید

 

کلیسای سن خوان باتیستا واقع در شهر تاریخی آروکاس یکی از نمادین‌ترین معابد کاتولیک (یا کلیسای جامع) در این جزیره است. آروکاس شامل رستوران‌های کوچک بیشماری است، مثل رستوران Gourie 3 که بهترین دسرهای شهر را سرو می‌کند.

۱۱.از Roque Nublo بالا بروید

جزایر قناری - از Roque Nublo بالا بروید

این بنای طبیعی حیرت‌آور که به Cloud Rock ترجمه شده در مرکز جزیره واقع شده است. این بنا دارای ارتفاع 80 متر و نماد تأثیرگذار این جزیره است که ارزش بازدید را دارد. فقط اگر قصد دارید به نوک آن بروید حتمأ از یک راهنما (یا کوهنورد باتجربه) استفاده کنید.

جزیره فورتونتورا

۱۲.در آب‌های ال کوتیلو موج‌سواری کنید

جزایر قناری - در آب‌های ال کوتیلو موج‌سواری کنید

اگر می‌خواهید از ساحل لذت ببرید، ساحل ال کوتیلو واقع در شمال غربی جزیره همراه با چشم‌اندازهای اطرافش مکان فوق‌العاده‌ای برای بازدید است. از ساحل ماسه‌ای لذت ببرید یا تخته موج‌تان را بردارید و موج‌سواری کنید. این ساحل یک مکان باشکوه است که واقعأ دوست دارم به آنجا بروم.

۱۳.از فستیوال سالیانه بادباک لذت ببرید

جزایر قناری - از فستیوال سالیانه بادباک لذت ببرید

خب این باید یکی از جالب‌ترین فستیوال‌ها در اروپا باشد! هر سال، تپه‌های شنی فورتونتورا با صدها بادباک در آسمان اشباع می‌شوند.

۱۴.کهکشان راه شیری را با دو پادشاه رصد کنید

جزایر قناری - کهکشان راه شیری را با دو پادشاه رصد کنید

 

مجسمه‌های مورو ولوسا دو پادشاه هستند که مشرف به کوهستان‌های باشکوه فورتونتورا می‌باشند. ما حدود ساعت 11 شب به اینجا رفتیم و تا ساعت 1صبح در آنجا ماندیم و ستاره‌ها را شمردیم و کهکشان راه شیری را بر فراز آسمان نظاره کردیم. واقعأ زیبا بود.

۱۵.در جزیره لوبوس دریانوردی کنید

جزایر قناری - در جزیره لوبوس دریانوردی کنید

 

جزیره لوبوس حدود 20 دقیقه با فورتونتورا فاصله دارد. ما با قایقِ catamaran سفر کردیم و ناهار را در قایق خوردیم، در دریای باشکوه غواصی کردیم و چند ساعت فرصت داشتیم تا این جزیره حیرت‌آور را کشف کنیم.

جزیره تنریف

۱۶.صخره‌های دراماتیکِ Los Gigantes (غول‌پیکر) را مشاهده کنید

جزایر قناری - صخره‌های دراماتیکِ Los Gigantes (غول‌پیکر) را مشاهده کنید

از نامشان پیدا است … این صخره‌ها غول‌پیکر هستند! در ساحل غربی تنریف این صخره‌ها به آسانی دیده می‌شوند. درواقع نمی‌توان آن‌ها را دست داد! این صخره‌ها احتمالأ یکی از محبوب‌ترین مکان‌های جزیره برای بازدید هستند، بنابراین انتظار می‌رود مسافران دیگری نیز در آنجا حضور داشته باشند. به سمت غروب آفتاب بروید تا شاهد چشم‌اندازهای حیرت‌آوری باشید.

۱۷.از پارک ملی تید دیدن کنید

جزایر قناری - از پارک ملی تید دیدن کنید

پارک ملی تید یکی از بزرگترین و پربازدیدترین پارک‌های ملی در جزایر قناری است. حتمأ از آتشفشان تید که در زمان‌های خاصی از سال با برف پوشیده می‌شود دیدن کنید. در اطراف پارک می‌توانید جریانات گدازه‌ها، دریچه‌ها، دهانه‌های غول‌پیکر و گدازه‌های خشک شده را مشاهده کنید. اینجا رویای هر زمین‌شناس است.

۱۸. La Orotava را اکتشاف کنید

جزایر قناری - La Orotava را اکتشاف کنید

 

La Orotava که در شمال جزیره تنریف واقع شده یک شهر بزرگ و زیبا طبق استانداردهای جزیره قناری است. حتمأ به میدان سن فرانسیسکو و داخل کلیسای La Concepción بروید و از ساختمان خارق‌العاده El Ayuntamiento که به زیبایی در مرکز شهر واقع شده دیدن کنید.

جزیره لا پالما

۱۹. غروب خورشیدِ جزیره را تماشا کنید

جزایر قناری - غروب خورشیدِ جزیره را تماشا کنید

به آسانی نمی‌توان از اسکله کنار دریای سنگی لا پالما گذشت؛ این اسکله در هنگام غروب آفتاب به زیبایی می‌درخشد. یک نقطه مناسب پیدا کنید و از صدای امواج لذت ببرید و لحظه غروب آفتاب را در اقیانوس مواج تماشا کنید – این جزیره برای غروب خورشید واقعأ فوق‌العاده است.

۲۰. دریایی از ابر را در چشم‌اندازِ La Cumbrecita ببینید

جزایر قناری - دریایی از ابر را در چشم‌اندازِ La Cumbrecita ببینید

 

پارک ملی La Cumbrecita در Taburiente یکی از بهترین مکان‌ها برای بازدید است. چشم‌انداز آن بر فراز کوهستان‌های لاپالما است. کفش‌های راحتی و آب کافی بردارید و به سمت این چشم‌اندازهای تأثیرگذار بروید. اگر خوش‌شانس باشید، حتی می‌توانید «دریای ابرها» بر فراز دره را مشاهده کنید، واقعأ حیرت‌آور است.

۲۱. از یک شهر در بالای جریان گداز دیدن کنید

جزایر قناری - از یک شهر در بالای جریان گداز دیدن کنید

سانتا کروز یکی از بزرگترین شهرهای جزیره است و درست در بالای یک جریان گدازه تاریخی که آن منطقه را بلعید و خراب کرد واقع شده است. حتمأ از کلیسای سانتو دومینگو و محله سن تلمو بازدید کنید و غذاهای دریایی فوق‌العاده و تازه آنجا را میل کنید.

جزیره لانزاروت

۲۲. از ساحل Papagayo و Ajaches لذت ببرید

جزایر قناری - از ساحل Papagayo و Ajaches لذت ببرید

اگر می‌خواهید کمی استراحت کنید به ساحل منحصربفرد و باشکوه Papagayo بروید. حتمأ صبح زود وقتی خورشید خیلی شدید نمی‌تابد و جمعیت کمتر است به آنجا بروید.

۲۳. شهر Arrecife را کاوش کنید

جزایر قناری - شهر Arrecife را کاوش کنید

شهر Arrecife یکی از بزرگترین قطب‌های لانزاروت برای اکتشاف و کاوش است. حتمأ از قلعه سن خوزه، خانه زرد و Playa de las Cucharas بازدید کنید. وقتی در ساحل هستید از روی پل لاس بولاس نیز عبور کنید. این شهر مملو از مکان‌های تاریخی است.

۲۴. غارهای Jameos del Agua را اکتشاف و کاوش کنید

جزایر قناری - غارهای Jameos del Agua را اکتشاف و کاوش کنید

Jameos del Agua بخشی از گدازه‌های تاریخی است که بیش از 6km در این منطقه وسعت دارد. امروزه غارهای زیرزمینی در Jameos del Agua بوجود آمده که بازدیدکنندگان می‌توانند در آنجا کاوش کنند. ممکن است در آنجا خرچنگ‌های آلبینو را ببینید که این غازها را منزل خودشان می‌دانند – این مکان برای کاوش فوق‌العاده است. ممکن است اینجا نسبتأ شلوغ شود (بستگی به زمان دارد)، بنابراین طوری برنامه‌ریزی کنید که در زمان‌های غیراوج شلوغی به آنجا بروید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *