جزایر هاوایی؛ ۲۵ جاذبه شگفت‌انگیز رویایی‌ترین جزایر جهان

جزایر هاوایی؛ ۲۵ جاذبه شگفت‌انگیز رویایی‌ترین جزایر جهان

مجمع جزایر هاوایی به بهشت خیره‌کننده ایالت متحده مشهور است که توسط قهرمانی بنام hawaiiloa کشف شد. این هشت جزیره با نام های هاوایی، اواهو، مائوئی، کائوآئی، لانائی، مولوکای، نیهاو، کاهولاوی شناخته می‌شود. در این مقاله ۲۵ جاذبه شگفت‌انگیز جزایر هاوایی را معرفی خواهیم کرد.

۱.غواصی در کنار کوسه‌ها (اُواهو)

جزایر هاوایی - غواصی در کنار کوسه‌ها

شرکت One Ocean Diving یک تور غواصی در کنار کوسه‌ها فراهم می‌کند و تنها توری است که در آن میهمانان می‌توانند بدون قفس در کنار کوسه‌ها غواصی کنند و همچنین تنها توری است که به محل زندگی کوسه‌ها می‌رود بدون اینکه آن‌ها را با غذا جذب کند، در نتیجه می‌توان آن‌ها را در محیطی آرام و طبیعی نظاره کرد. این یک تجربه هیجان‌انگیز است و حتی شاید زندگی‌تان را تغییر دهد؛ تغییری که باعث می‌شود به شکارچیان اقیانوس نزدیک‌تر شوید و بینش و درک جدیدی از این موجودات خارق‌العاده بدست آورید. One Ocean توسط زیست شناسان و متخصصان دریایی در زمینه الگوهای رفتاری کوسه‌ها مدیریت می‌شود و بخشی از یک گروه مطالعات علمی و حفاظتی است. هیچ نیازمندی سنی وجود ندارد اما میهمانان باید حداقل 1 متر و 22 سانتیمتر قد داشته و شناگرانی قوی باشند: کودکان باید همراه با دو بزرگسال وارد شوند. تورها دو ساعته هستند و حدودأ 30-45 دقیقه از آن در آب سپری می‌شود. به خارج از Hale’iwa نزدیک رودخانه بروید تا یک تجربه غواصی بی‌نظیر داشته باشید. در نقاطی مثل Banzai Pipeling و خلیج Waimea غواصی کنید و همچنین بستنی یخی Matsumoto را امتحان کنید (اگرچه Anahulu در پایین خیابان بهتر و ارزان‌تر است)

۲.تور هلیکوپترِ در باز (کائوآئی)

جزایر هاوایی - غواصی در کنار کوسه‌ها

تور هلیکوپترهای جک هارتر چیزی است که باید حتمأ امتحان کنید! حدود هفتاد درصد از کائوآئی باشکوه با پای پیاده غیرقابل دسترسی است و تنها راه برای دیدن آن هلیکوپتر است. پرواز با هلیکوپتر در باز شما را قادر می‌سازد تا به چشم‌اندازهای حیرت‌آوری از کائوآئی دست پیدا کنید. چشم‌انداز نفس‌گیری میهمان‌ها را در برگرفته مثل ساحل نا پالی، دره وایما، کوه وایالیل و آبشارهای ژوراسیک. برای تورهای بدون در مسافران باید حداقل 10 سال سن داشته باشند. آن‌ها همچنین تورهای دربسته (و تهویه هوا) را برای میهمانان کم سن و سال‌تر ارائه می‌دهند؛ هرچند این می‌تواند یک چُرت گران قیمت برای کودکان خردسال باشد! تورها بین 60 تا 90 دقیقه پرواز هوایی هستند؛ برای دستورالعمل‌های امنیتی و حمل و نقل به هلیکوپترها با شرکت هماهنگ کنید. پرواز از لیهوئه (محل هلیکوپترهای جک هارتر) نزدیک به ساحل کالاپاکی و تورهای ماجراجویی روستاهای دورافتاده است.

۳.شیرجه و غواصی شبانه سفره ماهی‌ها یک ماجراجویی دوستدار محیط زیست (بیگ آیلند)

جزایر هاوایی - غواصی شبانه سفره ماهی‌ها

سافاری (سیاحت) اقیانوس نپتون چارلی به میهمانان کمک می‌کند تا به این غول‌های آرام نزدیک شوند که طول بال آن‌ها به 366 سانتیمتر می‌رسد. در هنگام غروب آفتاب قایق‌ها ساحل کونا را به مقصد دور از ساحل و محل اجتماع صدها سفره ماهی ترک می‌کنند. سفره ماهی‌ها با نور جذب می‌شوند و در جستجوی پلانکتون‌ها حرکات نمایشی از خود نشان می‌دهند. هیچ محدودیت سنی وجود ندارد اما شش سال و بالاتر توصیه می‌شود. این تور سه ساعته از Honokohau Marina نزدیک ساحل غواصی درختان کاج و مزرعه Ocean Rider Seahorse حرکت می‌کند و برای پایان دادن یک روز آفتابی در طبیعت و ماسه‌ها بی‌نظیر است.

۴.تور طلوع آفتاب در میان گدازه‌ها (بیگ آیلند)

جزایر هاوایی - گدازه‌ها

تورهای رویایی گدازه با یک پیاده‌روی همراه با راهنما برای بازدید جریانات گدازه فعال انجام می‌شوند. میهمانان از پارک ملی آتشفشان‌ها تور را آغاز می‌کنند و سپس به چندین متر گدازه تازه در طلوع آفتاب می‌رسند و از نواحیِ کمتر شناخته شده پارک جنگل بارانی بازدید می‌کنند. خوراکی، آب و پانچوهای بارانی نیز در آنجا بفروش می‌رسد. پیاده‌روی طولانی است و در هر مسیر با توجه به فعالیت آتشفشانی حدود 4 یا 5 مایل طول می‌کشد. هیچ محدودیت سنی وجود ندارد اما برای کودکان خردسال پیاده‌روی سختی خواهد بود. همچنین، دودهای آتشفشانی قوی هستند و توصیه می‌شود زنان باردار، نوزادان و سالمندان به اینجا نزدیک نشوند. تورها در سال 4 صبح آغاز می‌شوند و بین ساعت 9 و 10 به اتمام می‌رسند که به جریان گدازه در آن روز بستگی دارد.

۵.سفر دریایی همراه با شام در هنگام غروب آفتاب در نا پالی (کائوآئی)

جزایر هاوایی - سفر دریایی

سفرهای دریایی کاپیتان اندی چشم‌اندازهای خارق‌العاده‌ای از ساحل ناهموار نا پالی به ارمغان می‌آورند. صخره‌های فشرده و دندانه‌دار، مواجهه با دلفین‌های چرخان همراه با حیات دریایی بیشتر و رنگ‌های غروب آفتاب باعث می‌شوند این سفر دریایی به یک گزینه عالی برای قرارهای عاشقانه دو نفره تبدیل شود. یک شام عالی با کوکتل نیز سرو می‌شود. قایق‌ها از Ele’ele حرکت می‌کنند و این تور حدودأ 4 ساعت طول می‌کشد. در میانه راه توسط شرکت آبجوسازی جزیره کائوآئی متوقف می‌شوید تا نوشیدنی‌های محلی را امتحان کنید زیرا غذا و کوکتل‌ها پس از چند ساعت در قایق سرو می‌شوند.

۶.غواصی ماجراجویانه مولوکینی اکسپرس (مائوئی)

جزایر هاوایی - غواصی ماجراجویانه

قایق سواری در آب‌های آبی یک سفر دریایی کوتاه‌تر و مقرون به صرفه‌تر را از مائوئی به آب‌های بلورین مولوکینی (یک دهانه آتشفشانی و پناهگاه ساحلی) فراهم می‌کند. قایق‌های بادی کوچک و قابل مانور دادن هستند و می‌توان با آن‌ها به صخره‌ها خیلی نزدیک شد. این سفر یک غواصی بی‌نظیر را در مناطقی که قایق‌های بزرگ‌تر عبور نمی‌کنند فراهم می‌کند. ماهی‌های گرمسیری همه جا هستند و بیش از یک ساعت در آب سپری می‌شود. نکته اصلی این سفر قایق سواری است زیرا قایق‌ها از میان امواج عبور می‌کنند. از کودکان چهار سال به بالا استقبال می‌شود؛ کودکان کم سن و سال‌تر با قایق‌های خصوصی مجاز هستند. این تور مجموعأ دو ساعت طول می‌کشد و از Kihei Boat Ramp در نزدیکی پناهگاه حیات وحش ملی Kealia Pond منزلگاه پرندگان در معرض خطر تالاب و شرکت آبجوسازی مائوئی با یک اتاق مزه و تورهای آبجو آغاز می‌شود.

۷.قایق تیوپی سواری در کوهستان، عبور از میان کانال‌ها و تونل‌ها (کائوآئی)

جزایر هاوایی - قایق تیوپی سواری در کوهستان

گروه ماجراجویی روستاهای دورافتاده کائوآئی تنها گروهی است که سفرهایی با قایق‌های تیوپی را در این جزیره عرضه می‌کند. میهمان‌ها از میان جنگل بارانی عبور کرده و به مزرعه قدیمی لیهوئه می‌رسند؛ در آنجا به آن‌ها چراغ پیشانی و قایق تیوپی داده می‌شود تا از سیستم آبیاری قدیمی که در دهه نوزدهم ساخته شده عبور کنند. راهنماهای بامزه و بادانش در چشم‌اندازهای باشکوه و تونل‌های تاریک نشاط را در جمع حفظ می‌کنند. این تور با یک ناهار سبک به اتمام می‌رسد. کودکان پنج سال به بالا مجاز هستند. تور از لیهوئه در نزدیکی تورهای هلیکوپتری، Fern Grotto و پارک ساحلی لیدگیت آغاز می‌شود.

۸.تور ساحل شمالی (اواهو)

جزایر هاوایی - تور ساحل شمالی

تور مجلل ساحل آلوها مسافران را از Waikiki به Hale’iwa در ساحل شمالی منتقل می‌کند تا یک ماجرایی یک روزه از خورشید و موج سواری را تجربه کنند. در اینجا تاریخچه موج سواری در میان خانواده‌های سلطنتی اهل هاوایی را یاد می‌گیرید و از معروف‌ترین ورزش‌های موج سواری در دنیا (خط لوله Banzai و خلیج Waimea) دیدن می‌کنید و آب به حدی زلال است که می‌توانید کف دریا و یک صخره غول‌پیکر برای پرش را بخوبی ببینید. میهمان‌ها به شنا، موج سواری، غواصی، قایق سواری یا اسکوبا دعوت می‌شوند. در Pua’ena همراه با لاک‌پشت‌های دریایی شنا می‌کنید و سپس به دریای Wailua می‌روید تا تخته شنای ایستاده و بستنی یخی را امتحان کنید. این تور با یک سفر به مزرعه Dole برای خوردن بستنی‌های یخی آناناسی تمام می‌شود. ناهار در مزرعه Tsue سرو می‌شود، از تمام سنین استقبال می‌شود.

۹.تور در مزرعه قهوه کونا (بیگ آیلند)

جزایر هاوایی - تور در مزرعه قهوه کونا

Kona Old Style در مزرعه کوائی تورهای راهنماداری را در پنج هکتار از مزرعه قهوه پایدار و ارگانیک ارائه می‌دهد. در میان دانه‌های قهوه، ماکادامیا، کاکائو، موز، آناناس و میوه‌های دیگری را مشاهده می‌کنید. در اینجا پیچیدگی‌های فرآیند قهوه‌سازی را از ابتدا تا انتها یاد می‌گیرید. تورها شامل مزه کردن قهوه‌ها، آجیل‌ها و مرباهای برنده جایزه هستند. تورهای پایه دو ساعت طول می‌کشند و از تمام سنین استقبال می‌کنند. یک کلاس شکلات‌سازی اختیاری برای میهمانان بالای ده سال اضافه می‌شود.

۱۰.مشاهده یک کشتی غرق شده از یک زیردریایی (مائوئی)

جزایر هاوایی - مشاهده یک کشتی غرق شده از یک زیردریایی

شرکت زیردریایی آتلانتیس مائوئی اعماق دریا را کاوش می‌کند و به دنبال کوسه‌ها، دلفین‌ها، مارماهی‌ها و ماهی‌های گرمسیری است. زیردریایی‌ها با رفتن به اعماق 100 فوتی آب از کنار یک کشتی غرق شده عبور کرده و از سه صخره زیرآبی دیدن می‌کنند. این سفر یک فرار هیجان‌انگیز از گرمای وسط روز است و یک روش عالی برای شناگران معمولی است تا بتوانند حیات وحش دریایی را تجربه کنند. هیچ محدودیت سنی وجود ندارد اما میهمانان باید حداقل یک متر قد داشته باشند. این تور از Lahaina در نزدیکی پارک Banyan Court آغاز شده و از چند رستوران، بوتیک و ساحل عبور می‌کند.

۱۱.تخته موج سواری شبانه در زیر آتش بازی (اواهو)

جزایر هاوایی - موج سواری شبانه در زیر آتش بازی

هر جمعه شب شرکت ماجراجویی‌های شبانه هاوایی تورهای راهنماداری را در صخره‌های ساحل Waikiki فراهم می‌کند. تخته‌های شنا با نورهایی درخشان تثبیت شده‌اند و حیات وحش در زیر سطح آب را روشن می‌کنند. تورها درست قبل از غروب آفتاب آغاز می‌شوند و به دنبال ماهی‌های گرمسیری و لاک‌پشت‌های دریایی هستند. پس از تاریک شدن هوا میهمان‌ها برروی تخته می‌نشینند درحالیکه هنوز برروی امواج شناور هستند و آتش بازی‌هایی درست در بالای سرشان به نمایش گذاشته می‌شوند. از تمام سنین استقبال می‌شود اما کودکان هشت ساله و کم سن و سال‌تر باید همراه با یک بزرگسال از تخته شنا استفاده کنند. تورها از ساحل Waikiki در نزدیکی فروشگاه‌ها، رستوران‌ها، باغ وحش هونولولو و Diamond Head آغاز می‌شوند.

۱۲.پیاده‌روی در جنگل بارانی هیلو و چشم‌انداز آتشفشان (بیگ آیلند)

جزایر هاوایی - پیاده‌روی در جنگل بارانی و چشم‌انداز آتشفشان

تورهای راهنمادار بیگ آیلند ماریلو کاملأ سفارشی هستند و میهمان‌ها را به مکان‌های مورد علاقه‌شان می‌برند. تور شب درخشانِ آتشفشان هاوایی را انتخاب کنید تا چشم‌اندازهای اطراف هیلو را قبل از رسیدن به آتشفشان Kilauea ببینید. مکان‌های پیشنهادی عبارتند از ساحل شنی سیاه ریچاردسون، آبشارهای رنگین کمان، باغ‌های لیلیوکالانی، سفر با تیوپ در میان گدازه‌های تارستون، پارک ملی آتشفشان‌ها و غیره. ماجراجویی خاص خودتان را انتخاب کنید یا از یک بسته از پیش تعیین شده استفاده کنید. تورها از هیلو در نزدیکی جزیره نارگیل، موزه pacific tsunami و موزه Lyman House آغاز می‌شوند. از تمام سنین استقبال می‌شود.

۱۳.بازدید از تنها محل تهیه شهدآب در هاوایی (کائوآئی)

جزایر هاوایی - تهیه شهدآب در هاوایی

محل تهیه شهدآب Nani Moon به سختی کار می‌کند تا شهدآب را تولید کند (اولین نوشیدنی الکلی در دنیا) و پروفایل طعم و مزه‌اش را مدرنیزه کرده است. هر طعم آن با میوه‌های محلی تهیه می‌شود و گاهی اوقات با زنجبیل و فلفل چیلی مزه‌دار می‌شود. جدا از شیرینی زیاد شهدآب سنتی این نوشیدنی خشک و سبک است. از میهمان‌ها دعوت می‌شود تا تمام طعم‌ها را مزه کنند یا فرآیند ریختن در بطری را مشاهده کنند. تورهایی که در آن‌ها میهمان‌ها بتوانند از زنبورها دیدن کنند، عسل‌ها را مزه کنند و شهدآب‌ها را امتحان کنند به زودی راه‌اندازی می‌شوند! این تور فقط برای بزرگسالان مجاز است. این تور در شهر Kapa’a واقع شده و نزدیک Fern Gretto، بوتیک‌های شهر قدیمی، رستوران‌ها و سواحل است.

۱۴.بازدید از بزها در مزرعه لبنیات (مائوئی)

جزایر هاوایی - بزها در مزرعه لبنیات

تور مزرعه لبنیات بز یک نقطه گردشگری کشاورزی خانوادگی است که روزانه باز است و کمی با جاذبه‌های عادی هاوایی فرق دارد. تورهای پیاده‌روی عادی حدود 20 دقیقه طول می‌کشند و به رزرو نیازی نیست؛ در اینجا می‌توانید به بزها غذا دهید، ماشین‌های شیردوشی مدرن را بررسی کنید، فرآیند تهیه پنیر را مشاهده کنید و چند مدل از 30 نوع پنیر را مزه کنید. توصیه می‌شود که تورهای کار شبانه از قبل رزرو شوند؛ در این تورها نحوه شیر دادن به بزها و چیزهای دیگری که در این تورها عرضه می‌شود را یاد می‌گیرید. این تور در پایین دهانه Haleakala و نزدیک محل تقطیر ودکا Ocean واقع شده است. به فروشگاه‌های آن‌ها سر بزنید. در آنجا می‌توانید چیزهایی مثل شیر بز، ترافل‌ها و بستنی‌های یخی را تهیه کنید. صاحبان مزرعه در ازای تخته موج‌های فرسوده به شما پنیر می‌دهند. از تمام سنین استقبال می‌شود.

۱۵.دوچرخه سواری (بیگ آیلند و مائوئی)

جزایر هاوایی - دوچرخه سواری

دو عدد از جزایری که برای دوچرخه‌سواری بسیار مناسبند بیگ آیلند و مائوئی هستند. اجاره دوچرخه با قیمت مناسب در چندین مکان امکان‌پذیر است. بیگ آیلند دارای تعداد محدودی خطوط دوچرخه سواری است اما بیشتر جاده‌ها و بزرگراه‌ها دارای شانه‌های پهنی برای دوچرخه سواری هستند. برای دوچرخه سواری کوهستان چند مسیر برای تمام سطوح مهارتی در پارک ملی آتشفشان‌ها وجود دارد. شرکت تور Velissimo چند گزینه برای سفرهای روزانه و همچنین یک تور یک هفته‌ای در سراسر جزیره فراهم کرده است. مائوئی دارای زیرساخت‌های دوچرخه سواری بیشتری است که در جاده‌ها ساخته شده‌اند و با استفاده از دوچرخه‌های اجاره‌ای شرکت دوچرخه Haleakala می‌توان در lahaina و Kihei دوچرخه سواری کرد. معروف‌ترین تور دوچرخه سواری تور پایین تپه در هنگام طلوع خورشید از دهانه Haleakala است.

۱۶.جاده هانا (مائوئی)

جزایر هاوایی - جاده هانا

بزرگراه هانا که از Pa’ia آغاز می‌شود از میان جنگل بارانی گرمسیری به شرق منتهی می‌شود. این جاده یک جاده = پر پیچ و خم به سمت صخره‌هایی منحنی‌وار منتهی به پل‌های تک لاینی است. چشم‌انداز بسیار حیرت‌آور است و آبشارها، جنگل‌های بامبو و بزرگ‌ترین معبد سنگی گدازه باستانی در تمام Polynesia را در معرض نمایش می‌گذارد. ده‌ها ایستگاه در طول مسیر وجود دارد که بعضی از آن‌ها عبارتند از: پارک ایالتی Wai’anapanapa که شامل یک فروشگاه بی‌نظیر، سفر با تیوپ در میان گدازه‌ها، ساحل شنی سیاه و مسیر پیاده‌روی است؛ آبشارهای Wailu همراه با یک پیاده‌روی کوتاه به آبشار و استخر؛ و بازار Nahiku همراه با یک جاده کوچک و فروشنده‌های غذا و تعدادی فروشگاه. رانندگی کردن شما را قادر م‌ سازد تا با سرعت مورد نظرتان پیش بروید و فقط ایستگاه‌هایی که توجهتان را جلب می‌کنند انتخاب کنید. رانندگانی که چندان از مسیر مطمئن نیستند بهتر است از تورهای راهنمادار یا هلیکوپتر سواری استفاده کنند. هرچند سفر در جاده هانا چیزی است که هر کسی در سفرش به مائوئی باید امتحان کند!

۱۷.دره Waimea (کائوآئی)

جزایر هاوایی - دره Waimea

دره Waimea در غرب کائوآئی که نام مستعار گراند کانیون اقیانوس آرام را از آنِ خود کرده تقریبأ 10 مایل طول، یک مایل عرض و 3300 فوت عمق دارد. چشم‌اندازهای نفس‌گیر از لبه آن، اضلاع شیب‌دار را به رنگ‌های قرمز و نارنجی و سایه‌های بنفش و هاله‌های سبز پراکنده نشان می‌دهند. این جاده هموار است و انحنای زیادی ندارد، بنابراین هیچ نیازی به تور نیست. جاده دره Waimea مستقیمأ به چشم‌انداز پارک ایالتی منتهی می‌شود اما چشم‌اندازهای دیگری نیز در طول مسیر وجود دارد. در پارک ایالتی Kokee، چند مسیر پیاده‌روی در طول لبه دره یا در میان جنگل بارانی وجود دارد. از شهر پرنسویل یا kapa’a می‌توانید در هر مسیر بیش از یک ساعت سفر کنید. این فعالیت فوق‌العاده‌ای برای خانواده‌ها و زوج‌های فعال است.

۱۸.غروب آفتاب همراه با لاک‌پشت‌های دریایی (مائوئی)

جزایر هاوایی - غروب آفتاب همراه با لاک‌پشت‌های دریایی

هر شب در هنگام غروب آفتاب مهم نیست چه موقعی از سال باشد لاک‌پشت‌های دریایی به طرف ساحل شنا می‌کنند تا در پارک ساحلی Ho’okipa استراحت کنند. در انتهای شرقی ساحل در کف صخره در نزدیکی آب، بیست تا چهل لاک‌پشت یکباره جمع شده و با هم استراحت می‌کنند و می‌خوابند. این‌ها گونه‌های در معرض خطر هستند، بنابراین به این منطقه قرنطینه شده احترام بگذارید و فضای کافی را برای آن‌ها در ساحل فراهم کنید. تا زمانیکه مردم به لاک‌پشت‌ها احترام بگذارند و آن‌ها را لمس نکنند، می‌توانند در کنار آن‌ها شنا و غواصی کنند، اگرچه ساحل Ho’okipa مقصد خوبی برای شنا نیست. موج سواری و تخته سواری روی آب معروف‌ترین فعالیت‌های آبی در اینجا هستند. یک داوطلب پارک در آنجا است تا به سئوالات میهمانان درباره لاک‌پشت‌ها پاسخ دهد. این مکان که در شرق شهر Pa’ia و خانه ماهی Mama واقع شده مکان بی‌نظیری برای توقف و استراحت پس از یک روز گردش در هانا است.

۱۹.بازار کشاورزان هیلو (بیگ آیلند)

جزایر هاوایی - بازار کشاورزان هیلو

بازار کشاورزان هیلو یکی از بهترین مکان‌ها در ایالات متحده است و بیش از 200 فروشنده دارد که میوه‌جات، سبزیجات و گل‌ها را بفروش می‌رسانند. این یک ایستگاه خارق‌العاده برای غذاهای ارزان و فروشندگان متخصص است که غذاهای تایلندی، سوشی، تاماله‌های پرویی، قهوه‌های کائو و کونا و غذاهای پخته شده را می‌فروشند. خواندن کارت‌های تاروت، هنرهای محلی و فعالیت‌های رایگان کودکان در اولین و سومین شنبه‌های ماه ارائه می‌شوند. بازار کشاورزان در مرکز شهر هیلو واقع شده و هر چهارشنبه و شنبه از ساعت 6 صبح تا 2 بعدازظهر در سراسر سال باز است. می‌توان تا آکواریوم، موزه Pacific Tsunami، موزه لیمن و ساحل در پارک Bayfront پیاده‌روی کرد.

۲۰.معبد Ahu’ena (بیگ آیلند)

جزایر هاوایی - معبد Ahu’ena

یکی از تاریخی‌ترین نقاط در هاوایی معبد مذهبی پادشاه کامهامهای بزرگ است که تمام جزایر هاوایی را با هم متحد کرد. این معبد در اوج سلطنت او به مرکز قدرت سیاسی و سپس به مکان مرگ او تبدیل شد. پسر پادشاه و وارث او لیهولیهو تمام چیزهای ممنوعه را کنار گذاشت و کمتر از یک سال پس از مرگ پادشاه اینجا محلی بود که اولین فرستاده‌های مسیحی آمریکایی وارد شدند. این مکان که در طوفان آسیب دیده بود در سال‌های اخیر بازسازی شد. معبد Ahu’ena برای عموم رایگان و باز است و برای تمام سنین مناسب است. این معبد در kailu-Kona در خلیج Kailua واقع شده و می‌توان تا کاخ Hulihe’e (خانه تعطیلات سابق خانواده سلطنتی هاوایی که اکنون به موزه تبدیل شده) و کلیسای Mokuaikaua (قدیمی‌ترین کلیسای مسیحی هاوایی که در سال 1820 تأسیس شده) پیاده‌روی کرد.

۲۱.ادای احترام به دوک (اواهو)

جزایر هاوایی - ادای احترام به دوک

پدر موج سواری مدرن و سفیر آلوهای هاوایی، دوک کاهاناموکو با یک مجسمه برنزی به ارتفاع دو متر و 74 سانتیمتر در ساحل Waikiki در خاطره‌ها باقی مانده است. جذبه دوک به عنوان شناگر المپیکی برنده مدال طلا، بازیگر هالیوود و کلانتر هونولولو سعی کرد ورزش موج سواری را احیاء کرده و آن را در سراسر دنیا محبوب کند. این مجسمه با دستان باز ساخته شده و تحسین‌کنندگان این مجسمه حلقه‌های گل را در دستان آن قرار داده‌اند. این یکی از مکان‌ها در Waikiki است که بیشترین تعداد عکس از آن گرفته شده است و در خیابان Kalakalua در نزدیکی ایستگاه پلیس Waikiki واقع شده است. برای گرفتن عکس‌ها و ثبت خاطرات بیشتر از رستوران‌های کلوپ Canoe دوک و تور تاریخی هتل موج سوار Moana در روزهای دوشنبه، چهارشنبه و جمعه ساعت 11 دیدن کنید. وقتی در هتل موج سوار هستید حتمأ بستنی یخی آناناسی Dole Whip را امتحان کنید. تنها مکان‌های دیگر در دنیا که می‌توانید این بستنی را امتحان کنید مزرعه Dole و پارک‌های دیزنی هستند.

۲۲.گشت‌زنی در شهر Pa’ia (مائوئی)

جزایر هاوایی - گشت‌زنی در شهر Pa'ia

Pa’ia شهر کوچکی در ساحل شمالی مائوئی است. خیابان اصلی تاریخی شامل صدها بوتیک مستقل محلی، فروشگاه‌های مخصوص موج سواری، کافه‌ها، گالری‌های هنری و غیره است. بعضی از بهترین رستوران‌های جزیره در اینجا واقع شده است، مثل خانه ماهی Mama و بازار ماهی Pa’ia که اینجا را به بهشت غذا تبدیل کرده است. حتمأ از مرکز Dharma که دالایی لاما آن را وقف کرده دیدن کنید. میهمانان مجازند در عبادتگاه گشت بزنند و از نقاشی‌های دیواری گنبد عکس بگیرند. Pa’ia رسمأ اولین ایستگاه در جاده هانا است که آن را به مکان فوق‌العاده‌ای برای استراحت شبانه قبل یا بعد از غواصی تبدیل کرده است. یا می‌توانید یک روز را در این منطقه بین مرکز شهر Pa’ia و اقیانوس در ساحل Balwin یا پارک ساحلی Ho’opika سپری کنید.

۲۳.شهر لاهاینا (مائوئی)

جزایر هاوایی - شهر لاهاینا

Front Street جاده اصلی به اسکله در شهر تاریخی لاهاینا است که اکنون مقصدی برای رستوران‌های عالی، گالری‌های هنری و مراکز خرید است. یک روز را در این جاده تاریخی سپری کنید و در یک تور پیاده‌روی در شهر همراه با ایستگاه‌هایی در خانه Baldwin، پارک Banyan Court، فانوس دریایی Lahaina و زندان قدیمی شرکت کنید. در شب هنگام برای صرف شام در سطح حهانی در Lahaina Grill یا Star Noodle برگردید. هر جمعه شب یک شب هنری برگزار می‌شود که شامل افتتاحیه‌های گالری، نمایش‌های هنری و سرگرمی است. نقشه‌های این جاده تاریخی و شب هنری بصورت آنلاین یا در مرکز بازدیدکننده لاهاینا در کاخ دادگستری موجود هستند.

۲۴.بستنی یخی و پوک (در تمام جزیره‌ها در دسترسند)

جزایر هاوایی - بستنی یخی و پوک

مهم نیست مسافران در هاوایی باشند، آن‌ها همیشه می‌توانند غذاهای خوبی را پیدا کنند. دو مورد از شناخته شده‌ترین غذاهای محلی که حتمأ باید امتحان کنید «پوک و بستنی یخی» هستند. پوک معمولأ با تن ماهی یا اختاپوس در قطعات معکبی و بصورت فصلی و خام درست می‌شود. بازدیدکنندگان می‌توانند آن‌ها را در هر رستوران، اغذیه فروشی یا فروشگاه مواد غذایی در هاوایی تهیه کنند. بستنی یخی نیز یک دسر معروف و فراوان در هاوایی است که با برش دادن یخ به قطعات کوچک و اضافه کردن شربت‌های رنگی و طعم‌دار تهیه می‌شود. بستنی یخی اغلب با بستگی یخی نارگیلی یا وانیلی همراه با شیر فشرده شیرین سرو می‌شود. افزودنی‌های معروف دیگر عبارتند از لوبیاهای azuki یا پودر li hung mui (آلوی خشک شده). هر فرصتی که پیدا کردید این غذاها را میل کنید چون در بیرون از این جزایر به آسانی نمی‌توانید آن‌ها را پیدا کنید.

۲۵.شهر هولوالوا (بیگ آیلند)

جزایر هاوایی - شهر هولوالوا

هولوالوا یک کلونی هنری در کوهستان‌های کونا است. فقط با یک رانندگی بیست دقیقه‌ای از Kailua-Kona می‌توانید این شهر کوچک که مملو از گالری‌های هنری بصری است و نقاشی‌ها، مجسمه‌ها، سرامیک‌ها و جواهرات را به نمایش می‌گذارد مشاهده کنید. معروف‌ترین گالری Studio 7 است که هنر دو نسل از خانواده Morinoue را نشان می‌دهد. مرکز هنری Donkey Mill در جنوب واقع شده که کلاس‌ها و نمایشگاه‌هایی اغلب رایگان را برگزار می‌کند. این دو گالری در هتل تاریخی کوناه (یک هتل داغ دوطبقه در ورودی هولوالوا) واقع شده‌اند. هر هفته پنجشنبه‌ها تمام انواع اجراهای هنری در کافه هولوالوا برگزار می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *