جزیره ماداگاسکار؛ ۲۵ جاذبه گردشگری چهارمین جزیره بزرگ دنیا

جزیره ماداگاسکار؛ ۲۵ جاذبه گردشگری چهارمین جزیره بزرگ دنیا

همه ما چهارمین جزیره بزرگ جهان یعنی جزیره ماداگاسکار را از انیمیشن موفق ماداگاسکار می‌شناسیم و با حیات وحش خاص آن آشنا هستیم. جزیره ماداگاسکار مقصد گردشگری بسیار از جهانگردان ماجراجو می ‌باشد. در این مقاله ۲۵ جاذبه گردشگری جزیره ماداگاسکار را معرفی خواهیم کرد.

جزیره گرمسیری ماداگاسکار در ساحل شرقی آفریقا واقع شده و منزل انواع گوناگونی از حیوانات و گیاهان منحصربفرد و مایل‌ها و مایل‌ها سواحلِ غرق در آفتاب است. در سال‌های اخیر این جزیره به عنوان یک مقصد گردشگری معروف‌تر شد، به ویژه برای عاشقان طبیعت که برای بازدید پارک‌های ملی و دیدن جمعیت دلپذیر میمون‌های لمور (پوزه‌دار) به این کشور می‌آیند. این کشور علاوه بر جاذبه‌های طبیعی حیرت‌آورش دارای فرهنگ و تاریخی غنی است که در یک تور پیاده‌روی از شهر پایتخت آنتاناناریوو تا سایت میراث جهانی آمبوهیمانگا مشاهده می‌شود. علاوه بر اینکه می‌توانید در مسیرهای پیاده‌روی گوناگونی قدم بردارید و به طبیعت برگردید، می‌توانید در رقص، غواصی یا قایقرانی و حتی کایت سواری در جزیره شرکت کنید.

۲۵ جاذبه گردشگری جزیره ماداگاسکار

۱. پارک ملی کوه امبر

جزیره ماداگاسکار - پارک ملی کوه امبر

 

پارک ملی کوه امبر در شمالی‌ترین نقطه جزیره ماداگاسکار در فاصله تقریبأ 20 مایلی تا شهر دیگو سوارز واقع شده است. این پارک مساحت بزرگ 18.500 هکتار را پوشش می‌دهد که بخشی از آن تا ارتفاع نزدیک به 5000 فوت بالا آمده است و جنگل مونتان، جنگل بارانی، آبشارها، دریاچه‌های دهانه و حیات وحش منحصربفرد را دربردارد. می‌توانید با یک تورِ دارای راهنما یا به کمک یک راهنمای محلی این پارک را سیاحت کنید. این راهنماها سه آبشار زیبا را به شما نشان خواهند داد. این پارک بخاطر تنوع زیستی حیرت آورش معروف شده و می‌توانید انتظار داشته باشید که با چندین گونه میمون لمور، آفتابپرست و ژکوها و همچنین انواع گوناگونی پرنده و پستانداران کوچک مواجه شوید.

۲. تپه آمبوهیمانگا

جزیره ماداگاسکار - پارک ملی کوه امبر

تپه آمبوهیمانگا یک سایت میراث جهانی یونسکو واقع در استان آنتاناناریوو در شمال ماداگاسکار است. تپه آمبوهیمانگا یک شهر سلطنتی و محل دفن بود که بعدأ به یک کاخ تابستانی برای خانواده سلطنتی ماداگاسکاری تبدیل شد. این شهر با یک دیواره سنگی بزرگ و 14 دروازه خارجی حفاظت شده که بزرگ‌ترین آن‌ها یک دیسک سنگی عظیم با قطر بیش از 130 فوت است که حداقل 20 مرد قوی می‌توانند آن را حرکت دهند. می‌توانید این منطقه جالب را خودتان به تنهایی یا به کمک یک راهنما سیاحت کنید؛ راهنما می‌تواند جزئیاتی که خودتان از دست داده‌اید را برایتان توضیح دهد. نقاط عطف در این منطقه عبارتند از دو کاخ، گودال قربانی کردن گاو نر، چهار قبر سلطنتی، دو حوزه رودخانه مقدس و دروازه اصلی غول‌پیکر.

۳. منطقه حفاظت شده ویژه آنالامازواترا (پرینت)

جزیره ماداگاسکار - منطقه حفاظت شده ویژه آنالامازواترا (پرینت)

منطقه حفاظت شده ویژه آنالامازواترا در فاصله تقریبی 90 مایل تا شرق پایتخت آنتاناناریوو واقع شده است (که بخشی از پارک ملی آداسیب-مانتادیا را تشکیل می‌دهد) و جاذبه‌ای است که عاشق طبیعت باید آن را بازدید کنند. این منطقه منزل میمون‌های لمور ایندری نادر و زیبا (بزرگ‌ترین لمورِ بقا یافته در دنیا) و تنوع گوناگونی از لمورهای دیگر، خزندگان، پرندگان و پستانداران کوچک است. اندازه فشرده این منطقه باعث شده به راحتی با پای پیاده بتوانید در طول مسیرهای پیاده‌روی قدم بردارید که بین 2 تا 6 ساعت طول می‌کشد. بهترین زمان برای دیدن و شنیدن صدای لمورهای ایندری صبح زود قبل از ساعت 11 است.

۴. پارک ملی آداسیب-مانتادیا

جزیره ماداگاسکار - پارک ملی کوه امبر

پارک ملی آداسیب-مانتادیا که مساحت بزرگی را در 60 مایل مربع از جنگل بارانی گرمسیری پوشش می‌دهد میعادگاهی برای عاشقان طبیعت است که می‌توانند برای مشاهده حیات وحش بومی ماداگاسکار از جمله میمون‌های لمور ایندری نادر به اینجا عزیمت کنند. این پارک شامل منطقه حفاظت شده آنالامازواترا (پرینت) است که می‌توانید میمون‌های لمور ایندری را در آنجا پیدا کنید و همچنین شامل پارک ملی مانتادیا است که منزلگاه بیش از 14 گونه لمور همراه با نمایش فوق‌العاده‌ای از خزندگان و بیش از 100 گونه گل ارکیده و گیاهان بومی دیگر است. کل این منطقه با شبکه‌ای از مسیرهای پیاده‌روی برای تمام سطوح فیتنس و پیاده‌روی‌های شبانه همراه با راهنما تقسیم شده است و در آنجا می‌توانید فعالیت‌های شبانه تمام ساکنین را ملاحظه کنید.

۵. پارک ملی آنکارافانتسیکا

جزیره ماداگاسکار - پارک ملی آنکارافانتسیکا

پارک ملی آنکارافانتسیکا که در گوشه شمال غربی جزیره واقع شده یکی از آخرین بقایای جنگل برگریزانِ خشک شده در ماداگاسکار است و منزلگاه گونه‌های زیادی از پستانداران، خزندگان و پرندگانِ در معرض خطر می‌باشد. می‌توانید با پای پیاده در طول 11 مسیرِ علامت‌دار در این پارک گشت و گذار کنید که به شما فرصت می‌دهد تا هشت گونه میمون لمور، 129 گونه پرنده و بسیاری از خزندگان از جمله لاکپشت سرگنده ماداگاسکار و کرگدن را مشاهده کنید. یکی از نقاط عطف در بازدید این پارک بدون شک پیاده‌روی شبانه است، وقتی بسیاری از موجودات شبانه در حال چرخیدن در جنگل هستند. می‌توانید شب را در محل‌های اسکان سپری کنید، از اردوگاه‌های سقف‌دار گرفته تا خانه‌های ییلاقی راحت و دنج.

۶. خیابانی مملو ازدرختان بائوباب

جزیره ماداگاسکار - خیابانی مملو ازدرختان بائوباب

در نزدیکی مورونداوا، شهر ماهیگیران در ساحل غربی ماداگاسکار می‌توانید یک خیابان جذاب مملو از درختان باستانی بائوباب را مشاهده کنید – تمام چیزی که از یک جنگل باشکوه مملو از این درختان غول پیکر بسیار کهن باقی مانده است. درختان بائوباب شگفتی طبیعت هستند و در حین خشکسالی می‌توان از آب آن‌ها استفاده کرد، برگ‌های سالادیِ جوان و خوراکی دارند و میوه‌های آن‌ها حاوی یک خمیر ترش مغذی است که برای نوشیدنی‌ها و غذاهای گوناگون در آفریقا بکار می‌رود. برخی از درختان باشکوه که خیابان معروف بائوباب را تشکیل می‌دهند تا 800 سال قدمت دارند و چند عدد از آن‌ها به ارتفاع 20 فوت می‌رسند. سعی کنید در هنگام غروب آفتاب وقتی این چشم‌اندازِ فراجهانی در بهترین حالتش قرار دارد از آنجا بازدید کنید.

۷. منطقه حفاظت شده برنتی

جزیره ماداگاسکار - منطقه حفاظت شده برنتی

منطقه حفاظت شده برنتی در جنوب ماداگاسکار واقع شده و بیش از 1000 هکتار از جنگل طبیعی را پوشش می‌دهد. این منطقه به تحقیقات علمی و پشتیبانی و نمایش جمعیت رو به کاهشِ میمون‌های لمور ماداگاسکار و همچنین حفاظت از زیستگاه آن‌ها اختصاص داده شده است. بازدیدکنندگان می‌توانند به اینجا بیایند و یک یا دو روز در اینجا به کمک یک راننده و راهنمای متخصص سیاحت کنند؛ این راهنما تمام نقاط عطف این منطقه حفاظت شده را به شما نشان خواهد داد. می‌توانید انتظار داشته باشید که میمون‌های لمور را همراه با ارتشی از میمون‌های لمورِ دم حلقه‌ای ببینید و چندین مسیر برای پیاده‌روی وجود دارد تا زیستگاه‌های گوناگون در این منطقه حفاظت شده را اکتشاف کنید. اسکان در شب نیز در این منطقه موجود است.

۸. باغ‌های گیاه‌شناسی و جانورشناسی زیمبازازا

جزیره ماداگاسکار - باغ‌های گیاه‌شناسی و جانورشناسی زیمبازازا

اگر برای یک بازدید کوتاه از ماداگاسکار پول پرداخت کرده‌اید و زمان کافی برای سفر به اعماق جنگل‌ها برای مشاهده پارک‌های ملی و مناطق حفاظت شده این کشور را ندارید هنوز می‌توانید از گیاهان و جانوران حیرت‌آور این جزیره دیدن کنید، فقط کافی است به باغ‌های گیاه‌شناسی و جانورشناسی زیمبازازا در پایتخت آنتاناناریوو بروید. مسیر میان باغ‌ها شامل نمونه‌هایی از انواع مختلف مسکن‌های سنتی است که گروه‌های قومی گوناگون در جزیره درون این مسکن‌ها زندگی می‌کنند. همچنین می‌توانید میمون‌های لمور در قفس و آزاد را در طول مسیر و همچنین حیوانات و گیاهان بومی دیگر جزیره را مشاهده کنید.

۹. فانوس دریایی معدن کَپ

جزیره ماداگاسکار - فانوس دریایی معدن کَپ

علاقمندان به فانوس دریایی می‌توانند فانون دریایی معدن کپ (فانوس دریایی با نام مستعارکپ آندرانومودی) را در 10 مایلیِ شمال شهر دیگو سوارز در شمال ماداگاسکار پیدا کنند. قدمت این فانوس دریایی به سال 1895 برمی‌گردد، وقتی یک برج فلزی ساده بر روی یک پایه سنگی ساخته شد تا خط ساحلی را به دریانوردان هشدار دهد. با گذشت زمان برج اصلی با یک برج آجری شش شلعی 45 فوتی جایگزین شد که امروزه قابل رویت است. نگهبان فانوس دریایی در این محل زندگی می‌کند و از بردنِ بازدیدکنندگان به سکوی چشم‌انداز در بالای فانوس دریایی و توضیح جزئیات فنی آن لذت می‌برد. وقتی در آنجا هستید می‌توانید توپ‌های قدیمی و بقایای یک قلعه دفاعی متروکه را مشاهده کنید.

۱۰. مزرعه کروک

جزیره ماداگاسکار - مزرعه کروک

مزرعه کروک واقع در فاصله کوتاهی تا فرودگاه بین‌المللی آنتاناناریوو یک پارک گیاه‌شناسی و جانورشناسی است که در آنجا می‌توانید تنوعی از حیوانات و گیاهان بومی ماداگاسکار از جمله صدها تمساح نیل را مشاهده کنید. تمساح‌ها در مزرعه کروک پرورش داده می‌شوند تا از گوشت و پوست آن‌ها برای اقلام مجلل مثل کیف‌های دستی، کفش و چمدان استفاده شود (در فروشگاه‌های کادو بفروش می‌رسند). می‌توانید صدها عدد از این شکارچیان ترسناک را در حین حمام آفتاب در دریاچه (یا در حین خوردن شام در ظهر روزهای چهارشنبه، جمعه و یکشنبه) مشاهده کنید. همچنین فرصت دارید چند گونه پرنده و حیوانات دیگر را نیز ببینید، مثل میمون‌های لمور آزاد، طوطی‌ها و خزندگان. برای یک سفر کوچک یک راهنمای محلی می‌تواند اطراف را به شما نشان دهد.

۱۱. پارک ملی ایسالو

جزیره ماداگاسکار - پارک ملی ایسالو

پارک ملی ایسالو در منطقه ایهورومب در شمال ماداگاسکار واقع شده که مساحت پهناوری بیش از 81000 هکتار را پوشش می‌دهد. ایسالو به دربرداشتن دشت‌های پهناور از جمله بناهای ماسه‌ای جذاب، شبکه‌ای از رودخانه‌ها و جریانات، واحه‌های نخل، چمنزارها و دره‌های عمیق معروف است. بهترین راه برای سیاحت این پارک استفاده از ترکیبی از مسیرهای جاده‌ای و مسیرهای پیاده‌روی است که شما را به اعماق ورودی پارک هدایت می‌کنند، در آنجا می‌توانید در حوضچه‌های طبیعی شنا کنید و چندین آبشار طبیعی زیبا را نظاره کنید. ویژگی‌های زمین شناختی و فرهنگی جالبی (کاخ‌های متروکه و قبرهای سلطنتی) و همچنین صدها حیوان و گیاه تحسین برانگیز از جمله میمون‌های لمور، خزندگان و صدها پرنده در آنجا وجود دارد که می‌توانید کشفشان کنید. چندین اردوگاه وجود دارد که می‌توانید چادرتان را در آنجا برپا کنید.

۱۲. ساحل کیمونی

جزیره ماداگاسکار - ساحل کیمونی

عاشقان خورشید که به دنبال یک صحرای ساحلی هستند می‌توانند به ساحل کیمونی سفر کنند. این ساحل تقریبأ 4 مایل وسعت دارد و در ساحل غربی ماداگاسکار در 4 مایلیِ شمال شهر مورونداوا واقع شده و با دنبال کردن یک جاده خاکی با چشم‌انداز مزرعه‌ها و بیشه‌های نخل می‌توانید به اینجا برسید. هیچ تسهیلاتی در ساحل وجود ندارد و باید غذا و نوشیدنی با خودتان به همراه داشته باشید تا در حین تماشای ماهیگیریِ ماهیگیران محلی در قایق‌هایشان در دریا میل کنید. اگر می‌خواهید چند روز در آنجا بمانید می‌توانید اقامتگاه کیمونی را چک کنید؛ این اقامتگاه با یک جنگل حرا از ساحل جدا شده است.

۱۳.جنگل کیریندی

جزیره ماداگاسکار - جنگل کیریندی

جنگل کیریندی (با نام مستعار منطقه حفاظت شده خصوصی کیریندی) در غرب ماداگاسکار در 30 مایلی شمال شرقی مورونداوا واقع شده است و یک پارک خصوصی است که زمانی محل برداشت چوب بوده است. با دنبال کردن دو مسیر می‌توانید این پارک را سیاحت کنید؛ این مسیرها به شما فرصت می‌دهند تا گونه‌های مختلفی از میمون‌های لمور و موش‌های صحرایی پرشی غول‌پیکر (که مثل یک مانگورو تا ارتفاع دو فوت پرش می‌کنند) را ببینید که فقط در این جنگل یافت می‌شود. علاوه بر تحسین حیات وحش منحصربفرد اینجا، می‌توانید سه گونه درخت بائوباب و نمونه‌های دیگری از گیاهان بومی ماداگاسکار را مشاهده کنید. می‌توانید یک یا دو شب را در این روستای اکولاژ سپری کنید یا در زیر سایبان جنگل چادر برپا کنید.

۱۴. مدرسه کایت سواری Le Case en Falafy

جزیره ماداگاسکار - مدرسه کایت سواری Le Case en Falafy

اگر به یک تعطیلات کوتاه در میان گیاهان و جانوران منحصربفرد ماداگاسکار نیاز دارید می‌توانید به مدرسه کایت سواری Le Case en Falafy بروید. این مدرسه کایت سواری در هتل Le Case en Falafy در روستای رامنا در فاصله 10 مایلی تا دیگو سوارز واقع شده و دروسی را برای مبتدیان و همچنین کایت سواران باتجربه ارائه می‌دهد. وقتی اصول پایه را یاد گرفتید می‌توانید برای گشت و گذارهای همراه با راهنما در بهترین مکان‌های جزیره از جمله دریای امرالد، خلیج آندووکونکو و خلیج ساکالاوا ثبت‌نام کنید. این مدرسه علاوه بر ارائه تمام تجهیزات لازم، حمل و نقل افتخاری (رایگان) 4×4 را نیز ارائه می‌دهد.

۱۵. پارک میمون‌های لمور (پوزه‌دار)

جزیره ماداگاسکار - پارک میمون‌های لمور (پوزه‌دار)

پارک میمون‌های لمور در غرب پایتخت در ارتفاعات آنتاناناریو واقع شده که یک مکان ایده‌آل برای نزدیکی به 9 گونه میمون لمور است. بیشتر این حیوانات قبلأ حیوانات خانگی بودند یا از موقعیت‌های خطرناک در زیستگاه‌های طبیعی‌شان نجات پیدا کرده‌اند – آن‌ها آزادند و رفتار خوبی با انسان دارند، بنابراین می‌توانید واقعأ به آن‌ها نزدیک شوید. می‌توانید انتظار داشته باشید که حدود 50 میمون لمور از جمله لمورهای دم حلقه‌ای، Coquerel’s sifakas و لمورهای طوقی سیاه و سفید را در اینجا ببینید. این پارک یک محیط آرام را فراهم می‌کند که در آنجا می‌توانید به آغوش طبیعت برگردید و از یک تجربه منحصربفرد در ماداگاسکار لذت ببرید.

۱۶. خلیج‌های لس ترویس (سه خلیج)

جزیره ماداگاسکار - خلیج‌های لس ترویس (سه خلیج)

اگرچه ماداگاسکار دارای ده‌ها خلیج و ورودی است، سه خلیج درواقع به خلیج تپه‌های شنی، خلیج کبوتران و خلیج ساکالاوا اشاره دارد که هنگی در شمالی‌ترین نوک جزیره در نزدیکی شهر دیگو سوارز واقع شده‌اند. هریک از خلیج‌های لاجوردی دارای یک ساحل پهناور و دوست داشتنی هستند و سه خلیج یک مقصد گردشگری معروف می‌باشند. چندین تور وجود دارد که شما را با 4×4 به سه خلیج می‌رسانند و به راحتی می‌توانید هر سه خلیج را در یک مسیر ساحلی سیاحت کنید. می‌توانید چشم‌اندازهای حیرت‌آور، پرندگان گوناگون و شرایط عالی برای موج سواری و کایت سواری را در خلیج ساکالاوا تجربه کنید.

۱۷. پارک ملی لوکوب (منقطه حفاظت شده لوکوب)

جزیره ماداگاسکار - پارک ملی لوکوب (منقطه حفاظت شده لوکوب)

پارک ملی لوکوب در جزیره گردشگری معروف جزیره بی در ساحل غربیِ شمال ماداگاسکار واقع شده که بخاطر داشتن سواحل زیبا و غروب‌های خورشید خارق‌العاده‌اش معروف شده است. این پارک از آخرین بقایای جنگل طبیعی سامبیرانو که زمانی بیشترِ ماداگاسکار را پوشش می‌داد حفاظت می‌کند و منزل حداقل سه گونه میمون لمور و همچنین پستانداران، پرندگان و خزندگان دیگر است. باید یک قایق ران استخدام کنید تا با یک قایق موتوری شما را به لوکوب ببرد اما وقتی در آن مکان می‌توانید از مسیرهای پیاده‌روی که به شما فرصت می‌دهند گیاهان و جانوران گوناگون را تماشا کنید لذت ببرید. پس از بازدید از پارک می‌توانید یک یا دو روز را در سواحل جزیره بی‌ گشت و گذار کنید.

۱۸. دریاچه آلائوترا

جزیره ماداگاسکار - دریاچه آلائوترا

دریاچه آلائوترا بزرگ‌ترین دریاچه آب تازه در ماداگاسکار است و یک زیستگاه غنی را برای بسیاری از گونه‌های پرندگان آبی نادر و در معرض خطر فراهم می‌کند. دسترسی به این دریاچه خیلی دشوار است، می‌توانید از میان جاده‌های ضعیف و با سوار شدن قطار محلی به آنجا بروید اما پاداش عاشق طبیعت این است که فرصت پیدا می‌کنند گونه‌های منحصربفردی از پرندگان که فقط در آنجا یافت می‌شوند را تماشا کنند. محل اطراف دریاچه به طور متراکم کشاورزی شده و برنج کافی را برای غذای کل جمعیت عرضه می‌کند؛ هرچند شیوه‌های کشاورزی بد منجر به فرسایل خاک شدید شده‌اند که برای این دریاچه خطرناک است. می‌توانید از ایستگاه کشاورزی بازدید کنید تا اطلاعات بیشتری درباره رشد محصولات در اطراف دریاچه بدست آورید.

۱۹. بازار صنایع دستی لا دیگو

جزیره ماداگاسکار - بازار صنایع دستی لا دیگو

بازار صنایع دستی لا دیگو که در فاصله کوتاهی تا بیرون مرکز شهر آنتاناناریوو (در مسیر فرودگاه) واقع شده یک مکان عالی برای خرید سوغاتی‌های زیبای ماداگاسکار است. می‌توانید صدها غرفه را بگردید تا سبدهای دست بافت، کالاهای چرمی، قلاب دوزی و پارچه‌ها را خریداری کنید. نقاط عطف این بازار صحرایی بزرگ عبارتند از ماسک‌ها و مجسمه‌های چوبیِ کنده‌کاری شده، تسبیح‌سازی، سنگ‌های نیمه قیمتی و روسری‌های زیبای بافته شده از ابریشم طبیعی – تخصص بومیان ماداگاسکار. همچنین اسباب‌بازی‌های رنگی به شکل خودروهای محلی، کامیون‌ها و اتوبوس‌های ساخته شده از کالاهای خانگی بازیافتی نیز مشاهده می‌کنید. این بازار هر روز باز است و ورود به آن رایگان است.

۲۰.جزیره تانیکلی (جزیره تانیهلی)

جزیره ماداگاسکار - جزیره تانیکلی (جزیره تانیهلی)

جزیره تانیکلی در 6 مایلیِ غرب جزیره کومبا در شمال غربی ساحل ماداگاسکار واقع شده است. این جزیره یک پارک دریایی محافظت شده است و یکی از بهترین مکان‌ها در طول خط ساخلی برای غواصی می‌باشد. سرزمین عجایب زیر آب شامل صخره‌های مرجانی زیبا است که با زندگی دریایی عجین شده‌اند و حتی شانس این را دارید که در کنار لاکپشت‌های دریایی نادر شنا کنید. غواصی در ابتدای روز (صبح) قبل از اینکه باد شروع شود بهتر است و تجهیزاتی در محل وجود دارد. تورهای روزانه زیادی در این جزیره برگزار می‌شود که شما را به جزیره تانیکلی، جزیره کومبا و جزیره بی می‌برند.

۲۱. پارک ملی رانومافانا

جزیره ماداگاسکار - پارک ملی رانومافانا

پارک ملی رانومافانا یکی از پارک‌های ملی با دسترسی آسان است و در نتیجه برای گردشگران بسیار محبوبیت دارد. این پارک در سال 1991 تأسیس شد و مساحت بزرگی بیش از 160 مایل مربع از جنگل‌های اصلی و ثانویه را پوشش می‌دهد که یک زیستگاه ایده‌آل برای میمون‌های لمور بامبوی طلایی در معرض خطر و همچنین 11 گونه دیگر از میمون‌های لمور و گونه‌های حیات وحش بومی بسیاری می‌باشد. در اینجا می‌توانید طبیعت را بین 4 ساعت تا 2-3 روز اقامت در آغوش بگیرید. اردوگاه‌هایی در اطراف پارک وجود دارد که در آنجا می‌توانید یک یا دو شب را سپری کنید و از آوای جنگل ماداگاسکار لذت ببرید.

۲۲. کاخ ملکه روا

جزیره ماداگاسکار - کاخ ملکه روا

کاخ ملکه (که با نام مستعار روا شناخته می‌شود) بخشی از یک مجتمع سلطنتی بزرگ در قلب شهر پایتخت آنتاناناریو است و با یک تور پیاده‌روی در مکان‌های تاریخی شهر می‌توانید به آنجا بروید. این کاخ در قرن هفدهم برای ملکه راناوالونا ساخته شد. نسل‌های پی در پی خانواده‌های سلطنتی ساختمان‌هایی را به این مجتمع اضافه کردند تا نیازهایشان را برطرف کنند و در نهایت مخلوطی جالب از سبک‌های معماری بوجود آمد. متأسفانه بیشتر ورودی این کاخ در سال 1995 در اثر آتش تخریب شد و بازسازی آن با سرعت حلزون پیش می‌رود. امروزه می‌توانید بخش‌های سنگی باقیمانده کاخ و کلیسای کوچک، قبرها و دروازه را تحسین کنید. یادگارهای نجات یافته در ورودی کاخ انبار شده‌اند تا زمانیکه بازسازی کامل شود.

۲۳. گورستان دزدان دریایی

جزیره ماداگاسکار - گورستان دزدان دریایی

گورستان دزدان دریای آخرین مکان استراحت برای چندین دزد دریایی شناخته شده در قرن هفدهم است، کسانی که مسیر تجارت پر رفت و آمد شرق هند را تقریبأ 100 سال پیش به مسیری ترسناک تبدیل کرده بودند. این گورستان در جزیره کوچک ایل سینت ماری در ساحل شرقی ماداگاسکار واقع شده و بازدیدکنندگان زیادی را به خود جلب می‌کند تا از سواحل زیبا و فرصت‌های غواصی فوق‌العاده لذت ببرند. مردم معتقدند که در قرن‌های هفدهم و هجدهم بیش از هزار دزد دریایی در این جزیره زندگی می‌کردند و افسانه‌های زیادی درباره گنج‌های مدفون شده و کشتی‌های غرق شده وجود دارد. بهترین راه برای اکتشاف در این جزیره بلند و باریک پیاده‌روی، دوچرخه سواری یا اسکوتر است. پس از بازدید گورستان دزدان دریایی می‌توانید یک قایق اجازه کنید تا خط ساحلی بسیار زیبا و پناهگاه‌های ساحلی دزدان دریایی بدنام را نیز تماشا کنید.

۲۴. گنبدهای تارانورو

جزیره ماداگاسکار - گنبدهای تارانورو

گنبدهای تارانوروی پهناور و دره اطراف آن‌ها در حومه پارک ملی آندرینگیترا در جنوب ماداگاسکار واقع شده‌اند و ماجراجویان زیادی را به سمت خود جلب می‌کند. دیواره‌های گرانیتی تارانورو به ارتفاع 2.600 فوت بالای دره می‌رسند و صخره نوردان از سراسر دنیا به اینجا می‌آیند در چالش صخره نوردی رایگان تا قله شرکت کنند. دره اطراف یک مکان بسیار خوب برای پیاده‌روها است؛ آن‌ها می‌توانند در طول روز در اینجا پیاده‌روی کنند یا یک پیاده‌روی طولانی چند روزه در اینجا داشته باشند و شب‌ها در اردوگاه بسر ببرند. بهترین زمان برای بازدید اینجا فصل خشک بین مارس و دسامبر است.

۲۵. پارک ملی Tsingy de Bemaraha

جزیره ماداگاسکار - پارک ملی Tsingy de Bemaraha

نام این پارک ملی کنجکاو واقع در ساحل غربی ماداگاسکار از کلمه ماداگاسکاری Tsingy به معنای «مکانی که با پای برهنه نمی‌توان در آن قدم گذاشت» گرفته شده است – بنابراین باید از چکمه‌های پیاده‌روی قوی برای گشت و گذار در این چشم‌انداز مواج از فلات استفاده کنید. آب زیرزمینی در اینجا سنگ آهک را حکاکی کرده و اشکال و شکاف‌های سورئالی را بوجود آورده است. پیاده‌روها می‌توانند دره‌ها، تپه‌ها، جنگل‌ها، دریاچه‌ها و حتی مرداب‌های حرا را سیاحت کنند که همگی آن‌ها زیستگاه‌هایی برای گیاهان و جانوران بومی از جمله 11 گونه میمون لمور هستند. مسیرهای پیاده‌روی گوناگون شامل قایق سواری در رودخانه و عبور از یک پل طنابی خارق‌العاده هستند. سه اردوگاه در این پارک وجود دارد که در آنجا می‌توانید زیر یک آسمان پرستاره بخوابید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *